Zakladatel I Am Fighter (IAF) Petr Ondruš: Poprvé mám koupené vánoční dárky. Novinky pro fanoušky oznámíme po Novém roce

24.12.2022

Jak zakladatel organizace I Am Fighter (IAF) Petr ,,Píno" Ondruš bude trávit volný čas po Vánocích? A co říká na výkony jeho svěřenců Pavla Šacha, který zápasil na akci RFA a Honzi Vráblíka, který bojoval na akci IAF?

Hodně našlapané jsou poslední týdny ve světě nejen MMA, ale i sportu obecně. "Užil jsem si jak výkony našich kluků na posledních turnajích, tak samozřejmě fotbalový šampionát," říká velký sportovní nadšenec, bývalý zápasník a nyní šéf I Am Fighter (IAF) Petr "Píno" Ondruš.

Organizace IAF sice rok 2022 uzavřela galavečerem na Královce na začátku listopadu, to ale neznamená, že se v zákulisí nic neděje. Pro fanoušky připravila možnost si nakoupit zajímavé oblečení na svém e-shopu a Ondruš samozřejmě už v hlavě plánuje na příští rok. 

Podívejte se na rozhovory z galavečeru IAF:

"Po Vánocích si dám týden volno s rodinou na horách a poté představíme novinky," láká fanoušky bývalý elitní kickboxer, který se loni rozloučil s kariérou v legendární Lucerně a letos tak zažívá poněkud klidnější závěr roku.

"Dokonce už jsem měl týden před Štědrým dnem koupené dárky. Snad poprvé v životě," pousměje se muž, který tak mohl v klidu plnit minulý víkend na turnaji RFA na Královce roli trenéra. A jeho hlavní svěřenec Pavel Šach mu pochopitelně udělal velkou radost.

"Předvedl skvělý výkon, soupeře doslova zdemoloval. Za IAF jsme tam měli také Honzu Vráblíka, který šel proti dalšímu našemu ex-zápasníkovi Dominiku Toporcerovi. Ten ukázal obrovský progres a s Honzou si poradil za pár vteřin, čímž ukázal, že umíme u nás vychovat špičkové profizápasníky, o které se pak perou velké, světové organizace. A to mě samozřejmě těší," připomněl fakt, že mladý slovenský ranař se dostal do povědomí veřejnosti především předloni na populárních Streetfighterech.

Ondruš zároveň stihl také po očku sledovat srdnatý výkon Davida Dvořáka na UFC Fight Night 216, na kterém prohrál na body s Manelem Kapem. "Ta kimura v prvním kole byla nasazená nesmyslně, nechápu, jak to, že ji neodklepal a že dokázal pak ještě bojovat další dvě kola. Je ale pravda, že to bohužel odnesl zraněním toho ramene (Dvořák dle vlastních slov cítí větší potíže s loktem než s ramenem, ale vyšetření jej teprve čekají). Ukázal ale, že na UFC má, doufám, že tam zůstane, i když chování vedení ligy je teď hodně nečitelné. A netýká se to jen Davida."

O den později vyvrcholil také fotbalový světový šampionát v Kataru, ze které se vrátili zpět do vlasti se zlatými medailemi a mistrovskou trofejí Argentinci. 

"Neskutečné finále. Po těch prvních šedesáti, sedmdesáti minutách by mě ani ve snu nenapadlo, že uvidíme penalty. Ten zápas si museli všichni fanoušci užít, byla to paráda. A Messi ukázal, jaký je to fotbalista, že právem patří mezi ty nejlepší v historii," okomentoval závěr mundialu Ondruš, sám velmi dobrý fotbalista.

Ten bude v příštím týdnu držet palce svému kamarádovi (a též bývalému ex-IAF fighterovi, který už v roce 2019 zápasil v pyramidě K-1) Vasilu Ducárovi, kterého na tradičním galavečeru v Lucerně čeká odveta s Vladimírem Řezníčkem, se kterým před čtyřmi lety na špičkově obsazené akci v Karlových Varech remizoval. Pro Ducára je to dosud v profesionální boxerské kariéře jediné domácí "zaváhání".

Podívejte se na rozhovor s Vasilem Ducárem z plzeňské Lokomotivy, kde bojoval v boxerském turnaji THE RING:

"Osobně je to jediné gala, které mě v povánočním týdnu zajímá, je toho už celkem moc. Navíc tam ten nejzajímavější zápas odpadl. Co si o tom myslím? Že je to výhra hlavně pro Oktagon, protože jim zůstal jejich král, který má nyní čas se dát zdravotně dohromady, protože určitě není v pořádku, a Patrikovi Kinclovi zavřou pusu tou pyramidou. On sice tvrdí, že ještě neví, zda do ní vstoupí, ale on do ní půjde a vyhraje," přidává Ondruš.

Aby na závěr popřál všem fanouškům krásné a poklidné vánoční svátku, k čemuž se přidává také celý tým IAF. "A po Novém roce čekejte novinky, máte se nač těšit," dodává s úsměvem. 

Zdroj: IAF