Petr a Veronika Zajícovi uspěli na mezinárodním turnaji - mistrovství Slovenska AJP tour Jiu-Jitsu v GI a NO-GI v Bratislavě

25.02.2024

V Bratislavě se konalo mistrovství Slovenska AJP tour Jiu-Jitsu v GI a NO-GI. Toto mistrovství bylo otevřené, takže se jej zúčastnilo mnoho zápasníků ze zahraničí a z České republiky bylo také přítomno hojné zastoupení zápasníků. Potěšující je pro fanoušky českých sportovců a sportovkyň zpráva, že Petr Zajíc vybojoval bronz a Veronika Zajícová získala stříbro.

Zajícová se úspěšně zúčastnila turnaje Grind 5 Tournament

Veronika Zajícová se kromě otevřeného mistrovství v Bratislavě zúčastnila předchozí víkend v Praze turnaje Grind 5 Tournament. Tam vybojovala dvě stříbra - v GI (tzn. v kimonu) i v NO-GI (bez kimona, tzn. bojuje v přiléhavém sportovním oblečení zvaném rashguard).

Bojovník musí být stále ve střehu

Při bojovém stylu GI zápasníci používají jak techniky škrcení a páčení ale i škrcení kimonem, a to jak svým vlastním, tak i soupeřovým. Vytáhnou například spodní roh kimona z pod soupeřova pásku a tím jej uškrtí. Nebo chytnou speciálním úchopem soupeřův límec a tím jej přiškrtí.

Mohlo by vás zajímat:

Jan Vavřička

Foto: Radek Zajíc