Právě vychází Beaty za všechny prachy

17.05.2022

Na klubové scéně rychle stoupající funková skupina Vepřové Komety vydává své nové EP s názvem Beaty za všechny prachy.

Posluchače si získává ojedinělou kombinací českých textů, našláplých rytmů a fúzí s dalšími žánry. Novinky vznikly ve spolupráci s hudebním producentem Janem Balcarem (Cirk La Putyka, Studio Bros). Křest nového EP proběhne již ve středu 18. května v pražském hudebním klubu Futurum na Smíchově.

Komety se inspirují jak v ryzím james-brownovském funku, tak i v kytarovějších Red Hot Chili Peppers. V jejich písních se mísí klukovská hravost, surrealistická poetika i český smysl pro humor.

Vznik skupiny Vepřové Komety se datuje kolem roku 2004, kdy začínala jako dětská a posléze studentská kapela. Svůj první singl Jewel Queen vydala v roce 2008 pod vedením Ondřeje Soukupa. Větší ohlas a profesionálnější dráhu však kapele přineslo až debutové album Funk ční ze mě (2017). Na podzim 2020 pokřtil kapele novinku Buben zpěvák skupiny J.A.R., Oto Klempíř.

Jak už je u kapely tradicí, vedle satirických funkových skladeb Beaty za všechny prachy a Židle, které jsou plné pulsujícího rytmu, funkových kytar a dechových partů z pera trombonisty Jakuba Žídka, najdou posluchači na novém EP ještě zpěvnější píseň Umělkyně, která se žánrově vymyká a dokresluje tak žánrové rozpětí skupiny.

"Posíláme do světa naše tři holčičky, všechny se jmenují Beata. Jedna z nich je umělkyně a jedna se narodila se čtyřma nohama a opěrátkem, takže ji bude potřeba předělat. Ale jsou to děcka za všechny prachy," komentuje vydání nových písní s úsměvem na tváři frontman skupiny Jakub Jelínek alias Fanky.

Novinku kapela pokřtí ve středu 18. května v pražském hudebním klubu Futurum na Smíchově. Nové EP Beaty za všechny prachy právě vychází v digitální podobě na všech streamovacích platformách.

Rodný list EP:

Beaty za všechny prachy

Autor: Vepřové Komety

Jakub Jelínek (kytara-zpěv), Jan Jelínek (bicí), Jan Paukert (basová kytara), Jiří Popel (sólová kytara), Matěj Drs (klávesy), Jindřich Paukert (tenor-saxofon), Jakub Žídek (pozoun), Raphael Hädler (trumpeta), Prokop Szegeny (alt-saxofon)

Rok vydání: 2022

Skladby:

  1. Beaty za všechny prachy (3:54)

  2. Židle (3:29)

  3. Umělkyně (2:24)

Křest EP proběhne 18. 05. 2022 od 20.00, Futurum Music Bar (Zborovská 82/7, 150 00 Praha 5-Smíchov)

FB událost - křest EP: https://www.facebook.com/events/1499299640465577

Předprodej na GoOut: https://goout.net/cs/listky/veprove-komety-krest-ep/lubh/
(Vstupné v předprodeji: 250 Kč)