Princezna bojovnice Martina Ptáčková: Nezáviďte a začněte pořádně makat!

04.12.2022

Přečtěte si rozhovor s princeznou bojovnicí Martinou Ptáčkovou.

Z jaké poslední události máte radost? 

Z poslední doby mám asi největší radost ze svých svěřenců. (Ella Mirčevská, Zuzka Nováková, Heřman Švanda, Matyáš Mikeš, Marie Malko, Kamila Kocourková, Adéla Pffeferová). Na mezinárodních závodech získali sedm zlatých medailí, čtyři stříbrné a dvě bronzové medaile. Oproti soupeřům měli velmi často navrch a zápasy ukončovali před časovým limitem.

Jak náročné bylo dostat se až k tomuto bodu a co pro vás tento zážitek znamená?

Je to skvělý pocit. Jsem na ně s naším týmem (bratrem i tátou) moc pyšná. Vím, že je na tréninku vůbec nešetřím, ba naopak. Uvědomuji si, že některé mé metody mohou třeba vypadat drasticky, ale prostě fungují, stejně tak můj styl, kterým zápasím a který svěřenci okoukávají. Vždycky mi fungoval a funguje i mým svěřencům.

Jak vás tato zkušenost obohatila? Přinesla vám něco zajímavého do budoucna?

Určitě přinesla, rádi bychom rozjeli s týmem jeden náš nápad, který zatím v ČR není (úsměv).

Komu chcete poděkovat za podporu? Kdo vás sponzoruje?

Určitě své skvělé rodině, všem kdo mi fandí a také našim partnerům a podporovatelům: Jíme ještě lépe, Robby Bubble, 24Print.eu, Respilon, Efko, Pizza Hut, Atex, zámek Liblice, Puravida, Oriflame, Kinisi, Thajský ráj, Cryolife, John Reed Fitness, Alchymista, Unuo design, Mojezmrzlina.cz, Městská část HP, Redbull, Subaru a další. Jste všichni skvělí (úsměv), bez Vás bychom nebyli tam, kde jsme teď.

Jaký máte vzkaz pro ostatní, kteří vás chtějí následovat? Jak na to? Jak začít?

Nezávidět a začít pořádně makat. Všichni vás kritizují a závidí, ale nikdo neví, kolik je za vším práce. Všichni mají pocit, že je všechno zadarmo, tak to ale není. Každou maličkost, kterou mám, jsem si musela vydřít. Často mi připadá, že to mladší generace vůbec neregistruje a berou všechno jako samozřejmost, takže bych určitě doporučila všem trochu pokory. 

Nejdůležitější je, ale odhodlání, jít si za vším i přes všechny překážky. Většina lidí, ale tohle nedokáže, všechno vzdají hned po prvním problému. Nemají prostě vůli.

Není důležité zvítězit ale zúčastnit se. Souhlasíte s tímto rčením?

Nesouhlasím. Bohužel dost často nejsem v pozici, že bych si mohla jenom něco vyzkoušet. Pokud udělám chybu a to v jakékoliv oblasti toho, co dělám, šeredně za to zaplatím. Za mou chybu by, ale mohli zaplatit i mí kolegové. Nesmím dělat chyby. Nikdo mi je neodpustí.

Plánujete v blízké době podobnou akci? Kam společně pozveme čtenáře?

Ať k nám třeba dorazí na trénink, budeme rádi (úsměv). Stačí, když nám napíšou třeba na sociální sítě nebo na naše stránky, budeme se těšit (úsměv)

Chcete něco dodat na závěr? 

Náš osud není ve hvězdách, ale v nás. Všechno je jen na nás, můžeme dosáhnout čehokoliv na světě. Stačí chtít.

Web: www.ptackovi.org

Instagram: martinaptackova

Zpracovala: Andrea Ježková