Red Zone – dívčí skupina, jejíž klip pokřtil Roman Šebrle, Viktor Dyk a Richard Genzer

21.10.2022

Po mnoha letech se konečně na scéně české pop music objevila dívčí hudební formace, která si okamžitě získala srdce publika.

A to nejen svými písničkami, ale příjemným vzhledem, mladistvým temperamentem a sympatickou energií. Není tedy divu, že jejich první videoklip a zároveň i první singl Cejtíme se skvěle pokřtili hvězdní kmotři.

Ačkoliv jsou zpěvačky skupiny Red Zone teprve na začátku, stojí za nimi ostřílení profesionálové, co se tvorby písní týče. Autorem textů je Viktor Dyk, hudbu dívkám skládá David Freedom Svoboda. Oba autoři tedy nemohli chybět na křtu klipu Cejtíme se skvěle, který se /ne náhodou/ uskutečnil ve vinohradském klubu Tresor.

"Red Zone tady čeká řada koncertů a již 2. prosince zde zazpívají jako předskokanky Lunetikům na jejich koncertě", sdělil manažer skupiny Petr Dvořák.

Jak došlo ke spolupráci s Viktorem Dykem jsme se zeptali přímo jeho.

"Koncem loňského listopadu mě oslovil David F. Svoboda a Petr s nabídkou, jestli bych neotextoval písničky pro holky. Říkal jsem si, že už jsem docela starej na to, abych dělal texty pro mladý publikum. Hudba mě ale natolik oslovila, že jsem do toho šel a jsem moc rád."

Dalšími kmotry byli Roman Šebrle a Richard Genzer. Oba se shodli na tom, že Red Zone je formace, která umí publikum zaujmout, Genzer dokonce v žertu prohlásil, že se mu nejen písničky, ale i zpěvačky tak moc líbí, že by byl moc rád jejich manažerem. To Šebrle prozradil, že skupinu poznal díky jedné ze zpěvaček, Karolíně, s jejíž rodiči se přátelí a Karolínu tedy zná od miminka.

Na otázku, zda by si zahrál v příštím klipu, který na sebe jistě nenechá dlouho čekat, reagoval: "Samozřejmě! Já jsem v podstatě pro film stvořen, ničemu se nebráním."

Skupina Red Zone vznikla na základě výběru v konkurzech, kterých se účastnily stovky mladých dívek. Na název formace přišly zpěvačky samy; spojuje je totiž záliba v červené barvě. Dívky, z nichž dvě jsou sestry, také prozradily, že sice občas mívají odlišné názory, ale pokaždé se domluví na nějakém kompromisu. A na co se těší nejvíc?

"Na koncertování. Milujeme totiž publikum a předávání energií právě na živých koncertech", prohlásily unisono.

Jak už bylo uvedeno, sympatickou hudební skupinu Red Zone si můžete poslechnout 2. prosince ve velkém sále pražského Tresor Clubu, kde vystoupí jako předskokanky skupině Lunetic.

Autor: Petr Mráček
Foto: Archív autora