Režisér Daniel Pánek a herecké hvězdy Jana Bernášková, Na-tálie Holíková a Jan Řezňíček spolupracují na osvětovém projektu ,,Poslední narozeniny" o elektrokoloběžkách

16.11.2023

Ve čtvrtek 9.11 proběhla na Střeleckém ostrově v Praze slavnostní premiéra prvního dílu pětidíl-ného seriálu "Poslední narozeniny," který režíruje Daniel Pánek, známý tvůrce s odvážným pohle-dem na aktuální témata. Jeho nový projekt zaměřený na elektrokoloběžky představuje nejen ris-kantní stránky tohoto módního dopravního prostředku, ale přináší také pětidílný seriál s důrazem na bezpečnost mladých řidičů.

Hlavní role v klipu si zahráli známý herci, mezi nimiž nechybí Jana Bernášková, Natálie Holíková a Jan Řezníček. Své místo na scéně si našel i začínající filmový talent, Tom Brenton. Daniel -nek tímto spojil síly s výraznými tvářemi českého showbyznysu, aby upozornil na narůstající pro-blémy spojené s neodborným užíváním elektrokoloběžek, zejména mezi mladou generací.

Alarmující statistiky ukazují výrazný nárůst nehod na elektrokoloběžkách, a to o 68 % meziročně v roce 2022. Projekt si klade za cíl zvýšit povědomí o bezpečném používání elektrokoloběžek a podnítit diskusi o nutnosti prevence a bezpečnosti mladých lidí na silnicích.

Zakladatel projektu, magistr Tomáš Ulrich, uvedl: 

"Poslední narozeniny jsou prvním krokem k větší bezpečnosti našich dětí na silnicích. Děkujeme všem partnerům a osobnostem, kteří podpořili tento důležitý projekt. Společně můžeme zachránit životy a přispět k bezpečnějšímu prostředí pro naši mládež."

Zdroj: TZ ZachranZivot.cz

Autor fotografií: Jaroslav Hauer

Web: www.zachranzivot.com

Facebook: Kocour Preventista

Instagram: kocourpreventista

Zpracovala: Andrea Ježková