RFA vs. IAF: Special Title Night: Humburger mimo hru, Hoška vyzval Červinský. A jak to bylo s Růžičkou?

25.10.2023

Společný galavečer "RFA vs. IAF: Special Title Night" se blíží a vedle dobrých zpráv bohužel přicházejí i ty méně příjemné. Jednou z nich je vypadnutí šampiona RFA ve střední váze Dominika Humburgera, druhou pak lži týkající se Tadeáše Růžičky.

"Na galavečeru 11. listopadu jsem měl mít svoji premiérovou obhajobu pásu šampiona RFA, bohužel nastane jiné poprvé – a to, že se ruší zápas (s Davidem Hoškem) z mojí strany. Nastaly zdravotní komplikace, které mi neumožňují se do zápasu stoprocentně připravit. A myslím, že i David by ten zápas nechtěl, kdyby věděl, že nejsem stoprocentně připravený. Oba chceme předvést kvalitní oko, který se bude líbit. Požádal jsem RFA o nejbližší termín, kdy by k našeho duelu mohlo dojít. Nabízí se prosinec, tak uvidíme," řekl 27letý bijec ve videu na Instagramu RFA i IAF.

Zda se mu přání vyplní, je otázkou. Jeho plánovanému soupeři – taktéž bývalému špičkovému českému amatérskému boxerovi Davidu Hoškovi – totiž přilétla pro listopadový termín okamžitá nabídka. "Zdravím tě Davide, všiml jsem si, že se ti zranil soupeř, takže tě tímto vyzývám na zápas. Už jsem ve střední váze bojoval, naposledy v Poděbradech a vyhrál jsem ho v prvním kole, takže jsem tady. A přijmi to," zaznělo od 19leté komety IAF Viktora Červinského.

Jeho plánem bylo dostat se k titulu IAF ve velteru, který drží Steven Krt. Ten ale 11. listopadu nastoupí proti legendě Petru "Monstru" Knížeti, a tak ani říčanský mladík nechce zahálet. Zvláště, když od května zničil hned tři soupeře, které mu promotér IAF Petr Ondruš postavil do cesty. A jen tak mimochodem – pás šampiona této organizace ve střední váze ještě ve hře dosud nebyl…

Druhým tématem posledních dní se stalo údajné nepřístojné chování Tadeáše "Mawara" Růžičky na tiskové konferenci, která proběhla minulý týden v pražském One Clubu. Dle zdrojů portálu PrahaIN měl "Mawar" dorazit pozdě, opilý, a dokonce hodit sklenici s pitím po Ondrušovi.

Ten se proto s odstupem pár dní pro PrahaIN vyjádřil takto:

"Nic z toho, na co jste se ptali, není pravdou. Mawar dorazil do One Clubu ještě o něco dříve, než měl a choval se zcela standardně. Vystupoval sebevědomě, ale s pokorou k soupeři. K žádnému incidentu nedošlo. Po natáčení odjel a náš tým pokračoval v natáčení dalšího rozhovoru.

Je až neuvěřitelné, co dokáží někteří lidé, kteří se tiskové konference vůbec neúčastnili, ve svých představách vymyslet a následně tyto bludy anonymně zprostředkovat veřejnosti skrze média. Ať už Růžička udělal, či neudělal cokoliv, my víme, že zápasení je to, co umí nejlépe a sebrání mu této přednosti by mohlo mít v jeho životě fatální následky. Chceme mu dát šanci ukázat, že je nadaným sportovcem, který je schopen se ze svých chyb poučit."

Pevně věříme, že další zprávy o speciálním společném event RFA a IAF už budou jen pozitivní a že si 11. listopadu v pražské UNYP Arena užijeme nejlepší MMA galavečer letošního roku.

Všechny aktuality naleznete na našem Instagramu, lístky jsou stále k zakoupení ZDE!

Zdroj: TZ IAF

Zpracovala: Andrea Ježková