Rozhovor s MMA fighterem Jaroslavem Kotlárem z Clash of the Stars

17.11.2022

Kdy a na jaké MMA akci jste zápasil naposledy?

29.10.2022 jsem měl svůj první MMA zápas u organizace Clash of the Stars.

Kdo byl Váš soupeř a jak jste se na něj připravoval?

Můj soupeř se jmenoval Karel Benda, trenér a kulturista, který mě vyzval na sociální síti. Jeho výzvu jsem přijal a když se uzavřela smlouva u organizace Clash of the Stars, připravoval jsem se klasicky první dva měsíce sám, protože jsem si bohužel nemohl žádného trenéra dovolit. Pak se přidali kamarádi, kteří mě podporovali s přípravou na MMA zápas.

Proběhl zápas zcela podle vašich představ nebo se během fightu objevil problematický okamžik?

Zápas vůbec neproběhl podle mých představ. Prohrál jsem, bohužel, ale to se prostě stává při tomto sportu. Byla tam asi nějaká chyba od rozhodčího, psalo mi víc než 1000 lidí, že to ukončil 4 sekundy po tom, kdy zazněl gong. Ale ano, je pravda, že já jsem dostal tvrdý úder, který mě dostal na kolena, ale když na mě soupeř skočil a začal mě škrtit, uslyšel jsem gong a čekal jsem, že mě pustí. 

Rozhodčí nereagoval, z toho škrcení jsem byl trochu omámen, ale ukončil to, tak jsem se zvedl a prohru jsem uznal. Pak jsem celý zápas podrobně sledoval a opravdu to tak bylo, nevadí, stalo se. Hlavní je, že jsem výzvu přijal a že jsem se zúčastnil.

Sebral vám zápas hodně sil? Jaká regenerace je pro vás nejlepší?

Zápas proběhl celkem rychle, síly mám dost, v tu chvíli jsem nad takovou věcí nepřemýšlel. Nejlepší regenerace je pro mě ta, když mám co nejdříve další zápas a můžu se na něj tvrdě připravit. Jinak si zajdu do whirlpool nebo do sauny, když potřebuju, aby si tělo trochu odpočinulo.

Jakým sponzorům, partnerům či přátelům byste chtěl poděkovat za podporu?

Bohužel jsem žádného sponzora neměl. Ani jsem nevěděl, koho vlastně oslovit. Za velkou podporu chci určitě srdečně poděkovat majiteli Hotelu CORONA Kaplice, dále BLANKA MOTOKROS KAPLICE, za pomoc s přípravou chci poděkovat Edmundovi Balogovi a Jindřichovi Šugarovi, a na závěr Alexandru Cvernovi a Tomáši Polákovi.

Jste příznivcem opakovaných zápasů? Souhlasil byste s odvetou?

Ano, pokud se jedná o odvetu, tak jsem příznivcem opakovaného zápasu a s odvetou bych určitě souhlasil.

Kdy jste začal s MMA a proč? Co vás nejvíce láká na boji v kleci?

Začal jsem s MMA, až když jsem podepsal smlouvu. To bylo přesně 3 měsíce před zápasem. MMA je pro mě nejlepší komplexní bojový sport, nejvíc mě na tom láká boj v kleci, protože v tu chvíli se cítím být sám sebou.

Kdybyste nezápasil ve stylu MMA, jaký sport by vás bavil?

Vybral jsem si MMA, a s tím budu nadále pokračovat. Baví mě trochu box, ale při tom se nemohou používat nohy, ani boj na zemi, tak mě to neláká. Necítím se při ostatních bojových sportech dobře.

Napadá vás teď jméno nějakého soupeře, kterého byste rád vyzval?

Vyzval mě další soupeř na zápas, když veřejně řekl, cituji: ,,že jeho další soupeř bude pan Kotlár a řekl, že mě sekne", beru to jako výzvu, kterou potvrzuji, že jsem přijal a věřím, že organizace Clash of the Stars tento zápas doručí.

Kdo je váš největší sportovní vzor a proč?

Můj největší vzor je Fedor Emelianenko, Mike Tyson, Attila Végh a mnoho dalších.

Jaký zápas vás teď čeká? Na jakou akci byste rád pozval fanoušky MMA?

Byl bych moc rád, kdyby byla odveta proti Karlovi Bendovi, ale slyšel jsem, že se mu do toho teď nechce. To nevadí, budu určitě teď mít další zápas proti člověku, který je zápasník v organizaci Clash of the Stars, který mě vyzval veřejně, když řekl, že mě sekne. Doufám, že půjde se mnou do klece a dokáže to, co řekl. Nemůžu se dočkat. Takže chci všem fanouškům vzkázat, ať sledují Clash of the Stars a těší se na další můj už 2. zápas v této organizaci.

MMA přezdívka: Security Kotlár

Instagramcarmello_araneus

Děkuji za rohovor.

Zpracovala: Andrea Ježková