Rytmus, známé zpěvačky i legendy bojových sportů. Boxerský turnaj Fight Night Challenge nabídne zpestření vánočních svátků

21.12.2022

Organizace Fight Night Challenge se vrací do Brna, podobně jako v loňském roce nabídne další vánoční boxerský turnaj. Půjde o třetí pokračování této mladé organizace bojových sportů. V hlavních zápasech se představí ikona slovenského rapu Rytmus, bývalý šampion organizace OKTAGON MMA Michal Martínek, legenda postojových disciplín se světovými úspěchy Tomáš Hron a mnoho dalších.

Fight Night Challenge oslaví své první výročí v pořadí třetím turnajem exhibičních zápasů v boxu. Právě s touto vizí přišel na scénu jeden z promotérů a tváří organizace, Attila Végh. Oblíbený slovenský bojovník se v minulosti stal šampionem světové organizace Bellator a vítězně odešel také z nejsledovanějšího duelu v historii československého MMA, přezdívaného Zápas století, když na půdě OKTAGONU porazil rivala Karlose Vémolu. Sám Végh se na obou předchozích turnajích představil jako bojovník. Na body porazil současného šampiona střední váhy OKTAGONU Patrika Kincla, poté i svého bývalého soupeře z Bellatoru Emanuela Newtona.

Jeden z nejatraktivnějších duelů večera svede dohromady dvě stálice bojových sportů v Česku. Představí se v něm bývalý šampion organizace OKTAGON MMA Michal Martínek a proti němu legenda kickboxu Tomáš Hron. Oba dva bojovníci se dobře znají a duel berou jako zpestření svátečního období, případně jako udržení kondice před plánovanými zápasy v začátku roku 2023.

"Zápas chci věnovat svému dědečkovi, který mě v mládí brával na boxerské galavečery. Zápasím v MMA, bude to pro mě premiéra v boxu a jsem rád, že děda bude u toho," prozradil Michal Martínek, který se v listopadu 2019 stal historicky prvním šampionem těžké váhy organizace OKTAGON MMA.

Na duel je připravený i Martínkův soupeř Tomáš Hron, který se navíc vrátí před domácí publikum do Brna. "Zápasím přes třiadvacet let a čistě boxerský duel jsem ještě neměl. Je to nová výzva a těším se na ni, obzvlášť na tak sledované akci, jako je Fight Night Challenge. Je pro mě speciální také místo konání. V Bobycentru jsem zápasil už mnohokrát, ale pokaždé mi při nástupu běhá mráz po zádech. Mám na to místo skvělé vzpomínky a atmosféra je tam pokaždé fantastická," říká jednačtyřicetiletý Tomáš Hron. Ten ve své bohaté kariéře odzápasil přes 100 duelů a stal se světovým šampionem v thajském boxu i kickboxu.

Hlavním zápasem historicky třetího turnaje této nové organizace bude souboj dvou rapperů Patrika Rytmuse Vrbovského a Attily Curtise Székiho. Rytmus letos v červnu porazil jiného hudebního interpreta Vlava Molocha. V boxu se představil už v roce 2018 kdy v pražské O2 aréně vzdoroval rapperu Marpovi (Otakar Petřina), vloni v prosinci pak nastoupil v rámci premiérového turnaje Fight Night Challenge 1 se známým bojovníkem Gáborem Borárosem. "Box mě baví, hledám nové sportovní výzvy a toto je další z nich," vyjádřil se Rytmus. Jeho nadcházející soupeř Curtis je jedním z předních rapperů maďarské scény, o dvanáct let mladší než Rytmus.

Zájem médií si získal také jediný ženský duel na turnajové kartě, ve kterém se představí dvě populární slovenské zpěvačky Dominika Mirgová a Aless Capparelli. V obou případech půjde o premiéru na poli bojových sportů. "Chtěla jsem vyzkoušet něco nového, zdokonalit disciplínu. Motivovalo mě, že si zlepším postavu, budu cvičit každý den a posunu ženám dobrou myšlenku, aby se uměly bránit, vyjít z komfortní zóny. Jako ženy zvládneme dokázat vše, co si zamaneme, přesně to chci ukázat," prohlašuje Mirgová. Obě zpěvačky přiznávají, že tříměsíční příprava do boxerského zápasu jim od základů změnila život. "Celé dny věnuju tréninkovému procesu. Trénuju v bratislavském OFA gymu, ale bydlím v Trenčíně, takže jezdím denně tam a zpět. Pětkrát týdně drilujeme box a techniku, dvakrát týdně se věnuju kondici," uvádí Capparelli.

Trend stále častějších a modernějších zápasů celebrit napříč světem bojových umění následuje i třetí turnaj Fight Night Challenge. Vedle zmíněný rapperů a zpěvaček se představí třeba bubeník Martin Valihora, influencer Imi Baron nebo rapper Flexking. Ty doplní známá jména ze scény MMA, bojovníci Marek Bartl, Róbert Pukač, Alexander Cverna nebo Michal Plesník.

Turnaj Fight Night Challenge 3 je na programu v úterý 27. prosince v brněnském Bobyhall od 18 hodin. Akci je možné sledovat přes PPV na www.fightnightchallenge.eu. 

Zdroj: PROTEXT