Tereza Rays "Electric Lady" je od roku 2014 jedinou umělkyní a kytaristkou v České Republice coby firemní hráčkou světových nástrojů Fender u nás

21.11.2020

Firemní hráčkou se stala po vydání desky "Electrical", kterou natočila s muzikanty v USA.

Electric Lady je rock-funková kapela kytaristky a zpěvačky Terezy Rays. S Terezou dále účinkují Ondřej Kaprál (baskytara) a Pavel Bříza (bicí).

Kapelu Tereza založila r. 2013 vznikem singlu "Storm", který se dostal nejen na české Óčko, ale ina MTV. Po příletu z New Orleans tentýž rok, vyhrává bluesovou soutěž Blues Aperitiv a následné roky poté účinkuje na Blues Alive v ČR a Polsku v primetime. Roku 2015 vydala desku "Electrical", kterou odjela natáčet na základě pozvání bubeníka Kirka Covingtona do USA r. 2014. V Čechách hudební materiál dotočila a vydala, následně jej ocenil výrobce hudebních nástrojů Fender za kvalitní počin a učinil Terezu firemní hráčkou této značky u nás.

Roku 2016 kapela odjela tour s plzeňskými Mandrage a také předskakovala slavné americké baskytaristce Nik West. V roce 2017 také Tereza nahrává song "A Part Of My Heart" který pro Electric Lady složil slavný hudebník Ivan Kral. 2019 Tereza vyhrála za album Wicked první místo oceněné Akademia Music Awards v Los Angeles za nejlepší rock popové album za měsíc únor, rocková nahrávka Producer se hrála všude po světě, např. v USA, Kanadě, Austrálii, Rusku, UK a dokonce i v Japonsku. Roku 2020 Electric Lady vydává své hudební dílo Trilogy, na kterém Tereza jakožto autorka spolupracovala nejen s anglickým producentem Nigelem Lowisem, ale také s dalšími českými producenty, dílo se chystalo rok, a nyní se na podzim dostává na světlo světa. Jedná se o filmové zpracování 3 klipů, které nemá v ČR ve svém rozsahu obdoby. V hlavních rolích klipu vystoupil také Pepa Vojtek ze známé české kapely Kabát.

PŘÍPRAVY: 17 měsíců,
HUDBA: 5 hudebních producentů,
ARANŽ 1. písně se dělala 6x,
FILM - NATÁČENÍ: 9 dní
TRACKŮ V PÍSNI: více než 400 stop

Anglický producent Nigel Lowis o ní prohlásil, že nikdy ve svém životě neviděl tak velký projekt.

Trilogie je hudební dílo o třech hudebních klipech, pro Electric Lady v novém rock - tanečním kabátě. Jsou to příběhy, které jsou odrazem nejen z reálného života Terezy, ale především jde o současné hudební dílo, které naráží na světovou tematiku. Je to proroctví do budoucnosti, které není extra pozitivní, dílo a jeho myšlenky poukazují na současné problémy ve společnosti, které donutí k zamyšlení.