The Ring 10: Další těžká zkouška pro Džupku, titulová bitva a přetlak v super velteru

12.01.2024

Není čas, ztrácet čas. The Ring 9 v Bratislavě je minulostí, oslavy Nového roku 2024 také a pomalu se blíží další event stáje Patron Boxing. Tentokrát v Brně a ve spolupráci s Fusion Fight League, za kterou stojí Martin Karaivanov, kouč nejlepšího českého MMA zápasníka Jiřího Procházky. A v Boby Centru tak bude 2. 2. 2024 k vidění celkem dvanáct parádních zápasů.

Osm boxerských bitev. Dvě dle pravidel K-1 a dvě dle pravidel muay thai. Toť menu pro The Ring 10 z brněnského Boby Centra, kde se v době covidové usídlil například cirkus Oktagon a kde je naprosto parádní akustika. A také možnost vidět na ring ze všech míst v hale.

A že se bude nač dívat. V rámci thajského boxu například na štípanou mezi Honzou Juříčkem a Lukášem Šimkem, který úspěšně kombinuje všechny postojové disciplíny.

Hlavní chod ale obstarají klasičtí rohovníci. Olomoucký Patrik Baláž (10-4, 4 KO) bude poprvé hájit svůj pás českého šampiona v super velteru. Soupeř? Domácí "střelec" Milan Ganoška (5-2-2, 3 KO). Ten sice už čtyřikrát "zaváhal", ale…

Nejprve remizoval ve svém druhém profesionálním duelu s nestárnoucím "Bazym" Judgerem. O tři zápasy později remizoval s nesmírně šikovným Ukrajincem Mykytou Alistratovem, který posléze v šesti kolech zbil známého slovenského tvrďáka Matúše Babiaka. A prohry? S dalším zkušeným Ukrajincem Kosťou Korenevem a talentovaným Němcem Julianem Vogelem.

Ne, mírně favorizovaného olomouckého šikulu přezdívaného "Rocky" nečeká na Ganoškově domácí půdě vůbec nic snadného. A hlavně, vypadá to, vypadá, že pokud si poradí s Ganoškou, bude se muset brzo popasovat s dalším vyzývatelem z moravské metropole.

Jan Polák (5-0, 5 KO) v Bratislavě v souboji evropské kvality v šestém kole knockoutoval talentovaného Slováka Mariana Mišalka (1-1, 1 KO) a pokud uspěje za tři týdny také ve svém rodišti, bude těžké udržet jeho ambice na šampionský pás.

Ty mají ale i další pánové, kteří se představí na The Ring 10. Dva z nich dokonce ve vzájemném souboji – Slovák Marian Džupka (14-0, 9 KO) v Bratislavě horko, těžko zdolal na body veterána Tolju Hunanyana (9-9-1, 5 KO) a už mu promotéři staví do cesty dalšího velezkušeného a stále ambiciózního borce – Tomáše Bezvodu (15-24, 10 KO). A jelikož se oba chtějí pro pokračování kariér zaměřit na působení v polotěžké váze, získává jejich vzájemný duel velmi zajímavý podtext.

Také tato divize je na česko-slovenské scéně nesmírně našlapaný a nic na tom nemění, že po svém comebacku se opětovně zranil talentovaný David Dvořáček. Tentokrát bude pár měsíců odpočívat kvůli zlomené klíční kosti.

Jeho tak v brně neuvidíme, ale další borce ano – mimo jiné další domácí trojlístek Milan Procházka (6-5, 4 KO), Sandro Jandejsek (7-5, 6 KO) a Mirko Prokeš (2-0, 1 KO).

Tak neváhejte a dorazte. Vstupenky jsou již v prodeji na portálech promotérů, tj. Patron Boxing a Fusion Fight League a ceny začínají na lidových 450 korunách. Pokud snad už teď víte, že pátek 2. února se do Brna osobně vydat moct nebudete, není důvod smutnit – k dispozici je také PPV, které nyní stojí 219 korun (v den zápasu bude stát 269 korun).

Zdroj: TZ Patron Boxing