The Ring 9 - Zábojník vs. Procházka: jak dopadne souboj dvou v roce 2023 neporažených rivalů?

29.12.2023

Je to jeden z nejočekávanějších zápasů našlapaného boxerského eventu The Ring 9. Domácí ranař Mário Zábojník (10-0, 4 KO) poměří v sobotu 30. prosince v Bratislavě konečně síly s českým rivalem Milanem Procházkou (6-4, 4 KO). Pro oba půjde o hodně důležitý souboj (na šest kol v super velterové váze), vždyť oba mají velké plány směr rok 2024.

Když v červnu za 65 vteřin zdemoloval Procházka v Praze na Královce Josefa Stráníka, přihlásil se Zábojník o slovo a možnost svého stájového parťáka z Patron Boxing pomstít. Jenže na jejich duel v říjnu v Plzni nakonec nedošlo, brněnský veterán se bohužel v přípravě zranil.

"A tím to vlastně tak nějak vyprchalo. Jdu tam nyní už sám za sebe. Je to rivalita Zábojník vs. Procházka," usmívá se velezkušený slovenský bijec.

A úplně stejně mluví i jeho sobotní protivník. "Česko-slovenská rivalita? To neřeším, jsem ročník 1982, pro mě jsou Slováci stále bratři," reaguje ostřílený boxer a nějaký pátek už i trenér. Teda, Procházka byl dlouhé roky už jen kouč, než sám opět vlezl mezi šestnáct provazů.

Po čtyřech prohrách na začátku tohoto tisíciletí zapsal tři výhry v roce 2020 a v tom letošním přidal další tři skalpy. "Doháním čas," vysvětluje s úsměvem vždy skvěle naladěný brněnský bijec, který už má v kalendáři zakroužkované vedle 30. prosinec také data 2. února a 2. března 2024.

Jenže podobně nastartovaný je také o osm let mladší Zábojník. Loni jej nejdříve zastavil utržený biceps během jarního soustředění ve Znojmě. Během rekonvalescence musel řešit osobní problémy, které jeho kariéru málem definitivně ukončily. Naštěstí se tak nestalo. A letos už stihl čtyři duely. Všechny vítězné, byť ten poslední v Plzni s Bulharem Nikolou Stojanovem nebyl z těch nejpovedenějších.

"Propásl jsem obrovskou šanci, Mário byl v Plzni k poražení. Ten zápas jsem s trenéry viděl snad desetkrát. Z mého pohledu tam prohrál. Neříkám, že to bylo nějaká krádež, viděl jsem daleko větší, ale prohrál. Teď boxuje poprvé doma na Slovensku, takže určitě bude připravený úplně jinak," pálí ostrými svěřenec Martina Karaivanova, Mirka Prokeše a Leona Dubského, který bude mít v Bratislavě k ruce také kamaráda a svěřence Mikyho Rybu, což je také úspěšný český profesionální boxer.

"Pro Plzeň se mi dvakrát měnil soupeř, Bulhar byl rozboxovaný, jezdí dělat zajímavé zápasy do Anglie, podal kvalitní výkon i proti mně. Kdyby ten zápas skončil remízou, nedivil bych se, stejně tak je mi jasné, že pokud bychom boxovali u něj doma, prohrál bych. Proti Milanovi to ale bude úplně jiný zápas," ukazuje sportovního ducha Zábojník při hodnocení svého posledního duelu.

"Vše špatné je ale za mnou. Budu připravený, těším se, že konečně budu boxovat doma, kde bych měl mít dle posledních informací velkou podporu," dívá se už vpřed. Jenže… "Slušný kotel budu mít také já," mrká šibalsky Procházka, který z Brna vyrazí s dalšími boxery Norbertem Růžičkou, Honzou Polákem a Sandrem Jandejskem. Také ty čekají v Bratislavě zápasy. "Ať to dopadne jakkoliv, po zápase vyrazíme na pivo a užijeme si to," dodává odhodlaně nejstarší z brněnského mušketýrského kvarteta.

Jak tohle tažení z moravské metropole na tu slovenskou dopadne, můžete sledovat přímo na místě, nebo skrze stream. Obojí lze zakoupit na webu pořádající stáje Patron Boxing.

Zdroj: TZ Patron Boxing