TOP12 finalistky Miss České republiky

29.08.2022

Česká republika zná 12 nejkrásnějších dívek ČR.

O titul Miss České republiky a další doprovodné tituly se dívky utkají v superfinále, které je plánováno na říjen. Do superfinále však dívky čeká ještě dlouhá cesta.

Samotná cesta do finále nesla mnoho příprav a vyřazování. Z celkem 50 vybraných semifinalistek se do finále skrze čtyři postupová kola dostalo pouze 12 dívek. Těmi se staly tyto dívky.

 1. Martina Smejkalová, 20 let, Urbanov

 2. Andrea Kaplanová, 18 let, Louny

 3. Klára Porhajmová, 18 let, Brno

 4. Julie Hojdyszová, 22 let, Frýdek-Místek

 5. Karolina Budka, 17 let, Praha

 6. Natalie Kočařová, 20 let, Prostějov

 7. Andrea Kubínová, 26 let, Praha

 8. Natálie Kovářová, 21 let, Praha

 9. Soňa Paldusová, 23 let, Ostrava

 10. Jana Šprtelová, 22 let, Bruntál

 11. Pavlína Jagrová, 23 let, Pardubice

 12. Lucie Hájková, 20 let, Dobříš

Na dívky čeká mnoho soustředění a kurzů, kdy jejich progres pečlivě sleduje organizační tým i odborná porota. Osm nejlepších dívek postoupí do užšího výběru TOP8 (tzv. superfinále) a budou v slavnostní večer bojovat o tři hlavní a tři vedlejší tituly. Mezi vedlejší tituly patří Miss Silueta, Miss Naděje a Miss Sympatie.

"Titul Miss Sympatie obdrží dívka s nejvyšším počtem hlasů získaných od široké veřejnosti. Hlasování bude odstartováno v září na webu www.miss-ceske-republiky.cz," doplnila vítězka Miss ČR 2019 a nově zvolená ředitelka soutěže Miss ČR, Nikola Kokyová.

Od roku 2020 se soutěž krásy Miss České republiky zaměřila na pomoc projektu Počítače dětem. Finalistky pomáhají s výběrem počítačové techniky a následnému předávání do potřebných českých (a nyní i ukrajinských) rodin.

"Nesmírně si vážím, že projekt podpořily osobnosti jako jsou primátor Prahy Zdeněk Hřib, generální ředitel TV Nova Jan Vlček, emeritní rektor Karlovy Univerzity Tomáš Zima, generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal, partner společnosti Ernst&Young Ondřej Hartman, výkonná ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba," poděkoval zakladatel projektu Počítače dětem, Robert Novotný.

Zdroj: Miss České republiky, Jiří Šubrt, Kristýna Kuybida