Václav Sivák bude opět bojovat o titul! Slezsko bude hájit své hradby v Havířově

08.03.2023

Slezsko se dočkalo. Organizace Real Fight Arena míří poprvé do Havířova a na turnaji RFA 10 se místní hrdinové utkají se soupeři z celého světa. Večer uzavře šampion ve váze do 66 kg Václav Sivák, který se představí při své první obhajobě. Titul získal podle pravidel Real Fight na RFA 7 v bláznivé bitvě proti Patriku Záděrovi a brousí si zuby na dalšího vyzyvatele.

Diváci se mohou těšit na zápasy ve stylu MMA, Real Fight a Real Boxing

Kromě Siváka se diváci mohou těšit také na Borise Glezga, Tobiase Le nebo úspěšnou amatérku, která se poprvé objeví mezi profesionály, Veroniku Zajícovou. Stejně jako na všech předchozích galavečerech budou i na RFA 10 k vidění zápasy podle pravidel MMA, Real Fight a Real Boxing.

Obhájce titulu krále postojových disciplín

Jméno Václav Sivák je nejen na domácí, ale i světové bojové scéně skutečným pojmem. Mimořádně talentovaný a technicky zdatný bojovník ve stoje drtí jednoho soupeře za druhým a jeho protivníci s ním v zápasech bojují prakticky jen o přežití. Přesně to byl případ obou jeho soupeřů, s nimiž se utkal v rámci organizace Real Fight Arena.

Prvním byl Alexis Laugeois, který prokázal dokonalou odolnost. Houževnatý Francouz ustál několik velmi tvrdých a čistých úderů a ani jednou se nenechal započítat. Rychlostně však na Siváka vůbec nestačil a jasně mu podlehl na body.

Sivákův druhý zápas se do historie RFA zapsal tučným písmem. Byl to první a zatím jediný titulový zápas v historii organizace. Tomu odpovídal i způsob, jakým duel s Patrikem Záděrou zvedl diváky ze sedadel. Nejblíže konci byl Sivák na začátku 3. kola, kdy vytáhl pekelný pravý highkick na hlavu. Záděra jej zázračně přežil na body, ale historicky prvního šampiona Václava Siváka neohrozil.

Pozn. redakce: Podívejte se na pozápasový rozhovor s Václavem Sivákem a dalšími fightery z galavečeru RFA 7 z pražské haly Královka.

Slezsko proti zbytku světa

Jednou z nejrychleji rostoucích tělocvičen v Česku a na Slovensku je Jayman MMA Fighting Systems v Havířově, kterou suverénně vede náš nejlepší rozhodčí Jakub Müller. Přestože žádný z jeho svěřenců zatím nebyl oficiálně oznámen, rozhodně si tuto akci na domácí půdě nenechají ujít.

V Havířově se na turnaji RFA 10 objeví i některé tváře, které jsme v této organizaci již viděli. Odčinit svou poslední prohru bude chtít talentovaný Tobiasz Le, který si v očích mnoha fanoušků poradil v prvních dvou kolech s Markem Bakhitou, ale bodující rozhodčí ho viděli prohrát. Rovněž Boris Glezgo má v RFA vyrovnanou bilanci a bude se snažit opět vrátit na vítěznou vlnu.

Svůj debut mezi profesionály si odbude také Veronika Zajícová, která žije v irském Dublinu. Pod vedením světoznámého trenéra Johna Cavanagha dělá mílové pokroky a od svého debutu mezi profesionálkami si slibuje jen dominantní vítězství. Zda se jí to podaří, se dozvíme 13. května na turnaji RFA 10.

Web: www.rfa.live

Facebook: RFA

Instagram: realfight.arena

Zdroj: RFA

Foto: RFA

Zpracovala: Andrea Ježková