Vánoční blázinec na Zábradlí

14.12.2022

Divadlo Na zábradlí vítá vánoční čas dobročinně! Již v neděli 18. prosince proběhne v divadelním foyer celodenní benefiční akce v podobě tržiště výrobků herců a zaměstnanců divadla. Část výtěžku poputuje na pomoc lidem zasaženým válkou na Ukrajině.

Poslední adventní neděli 18. prosince provoní Divadlo Na zábradlí purpura a skořice, rozezvučí melodie vánočních koled a prozáří jas svíček. Od 10 do 18 hodin zde bude probíhat charitativní vánoční tržiště, na kterém představí své výtvory herci a zaměstnanci divadla. Návštěvníci se mohou těšit na second hand Johany Matouškové a Miloslava Königa, svíčky a bylinky Barbory Bočkové, kimchi Jiřího Černého, zavařeniny manželů Vyorálkových nebo uzeniny Petra Čtvrtníčka alias Čeňka Strnada. 

Čtvrtinu výdělku z akce věnují divadelníci na konto spolku Buď láska, který již od začátku ruské invaze na Ukrajinu poskytuje materiální pomoc konkrétním lidem v zasažených oblastech. 

"Mezi příjemce darů patří třeba poltavská žena, která se stará o sto padesát psích a kočičích válečných bezdomovců, farář z Oděsy spolupracující s místní nemocnicí, teritoriální obránci města Kaniv... a stovky dalších, válkou paralyzovaných a bolestně zkoušených civilistů, dětí, zvířat, domobranců," uvádí zakladatelky spolku. 

Divadlo Na zábradlí tak navazuje na úspěch akce Buď láska aneb Dnes večer pro Ukrajinu, během níž v květnu za pomoci divadelních osobností z celé republiky vybralo na činnost spolku přes 50 000 Kč.

K prodeji bude v neděli na Zábradlí samozřejmě i divadelní merchandise. Vedle triček s replikami z oblíbených inscenací a stylových mikin uvádí divadlo letos také novou edici barevných kulichů, šál a ponožek nebo třeba elegantní vinné skleničky či roztomilé čajové hrnečky se zdobenými podšálky. K dostání budou i rychle mizející vstupenky na lednová a únorová představení, dárkové poukazy nebo různé varianty předplatného včetně členství v čerstvě založeném Klubu štědroňů

Tento nový mecenášský program nabízí věrným divákům Divadla Na zábradlí možnost divadlo podpořit a výměnou získat množství výhod a neopakovatelných zákulisních zážitků - i takové dárky bude možné v neděli na Zábradlí pořídit. Jedná se zároveň o poslední šanci nakoupit produkty Divadla Na zábradlí do Štědrého dne...

Nedělní vánoční tržiště na Zábradlí potěší i rodiny s dětmi - od 14:30 a od 16:30 vystoupí v divadelním sále kapela Vločky herečky souboru Divadla Na zábradlí Anežky Kubátové a Anny Duchaňové (Anička a letadýlko) se svým pásmem vánočních písní pro děti a dospělé. Neváhejte využít poslední možnost nakoupit dárky a společně se svými nejbližšími zakončit advent v přátelské společnosti a v prostředí legendární pražské scény.

Divadlo Na zábradlí jistí program i mezi svátky - ve středu 28. prosince uvede oceňovanou klasiku Mýcení rakouského buřiče Thomase Bernharda, ve čtvrtek 29. se budou diváci moci těšit na reprízu novinky Medvěd s motorovou pilou a rok 2022 zakončí soubor oblíbeným Discolandem. Do legendárního libeňského podniku se budou návštěvníci moci podívat nejen v pátek 30. prosince, ale i na Silvestra. 

Přijďte společně s Petrem Čtvrtníčkem, Jiřím Vyorálkem či Barborou Bočkovou přivítat Nový rok na Zábradlí!

Zdroj: TZ 2media

Zpracovala: Andrea Ježková