,,Vasila beru jako českou jedničku, dám do toho vše", hlásí Jandejsek. Ducár: ,,Nepodcením ho!"

05.11.2023

Pomalu, ale jistě se to blíží. Už 30. prosince poprvé zavítá The Ring na slovenskou půdu. A že bude chtít stáj Patron Boxing udělat dojem, je samozřejmé. Ostatně jména na startovní listině v čele s domácími puškami Viliamem Tankem, Zsoltem Osadanem či Máriem Zábojníkem mluví jasnou řečí. Dnes k nim přibyla dvojice Vasil Ducár (14-7-2, 10 KO) a Alessandro Jandejsek (7-4, 6 KO).

V posledních měsících sice na ratingu BoxRec.com napříč vahami přeskočili Vasila Ducára (14-7-2, 10 KO) neporažení krajané Lukáš Dekýš (11-0, 4 KO) a další zástupce "Patronů" Pavel Polakovič (11-0, 6 KO), oba pánové ale jistě odpustí a potvrdí: ze současné česko-slovenské boxerské špičky nemá nikdo takové mezinárodní profesionální zkušenosti jako 33letý policista z povolání.

"Já o tom nepochybuji. Vasil je v mých očích jasná česká jednička. To je ostatně důvod, proč se na ten zápas těším a zároveň netěším. Vím, že mě čeká strašně těžká zkouška, určitě nejnáročnější v kariéře," hlásí brněnský chasník s italskými kořeny.

Pokud vám jeho jméno něco říká, pak ano, je to TEN "Sandro" z letošní třetí řady populární reality show Love Island. "Určitě mi změnila účast v Love Islandu život. Na rovinu, nebýt jeho, tak bych nejspíše ani nedostal šanci bojovat s Vasilem, nebyl bych tak zajímavý," uvědomuje si svůj současný přesah i nad rámec sportu Jandejsek.

Ale pozor, Ducára čeká v zápase křížové váhy vypsaném na šest kol regulérní hrozba. Žádnou šarádu ve stylu Clash of the Stars nečekejte. Jandejsek má amatérské základy v bojových sportech, v profesionálním ringu je velmi aktivní. Vždyť za dva roky stihl jedenáct měsíců, mezi šestnáct provazů skončil v polovině srpna v nadsázce hned poté, co vystoupil z letadla, které jej dopravilo zpět do vlasti z Kanárských ostrovů.

"My původně samozřejmě chtěli slovenského soupeře, s ohledem na to, že jde o první event u našich nejbližších sousedů, ale bohužel nikoho adekvátního se sehnat nepovedlo, tak jsme hledání rozšířili na Česko. A volba padla na Sandra, protože by mohl být známý jak u nás, tak u slovenského publika," vysvětluje Patrik Knopp, promotér stáje Patron Boxing.

A Ducár, který si na slovenské půdě zaboxoval několikrát ještě v amatérech v rámci interligy, k tomu přidává: "Sandra znám z Brna, oba jsme z Moravy. Troufnu si říct, že jsme kamarádi, máme za sebou i pár sparingu. A vím, že umí boxovat. A že má taky slušnou ránu. Určitě to není jen kluk z televize."

Pohled na Jandejskův rekord mu dává zapravdu, jen z ratingových zápasů se k hvězdičkám značící určitou kvalitu na ratingu BoxRec.com nedostanete. O tom ví své i takový Jake Paul, který Jandejska přeskočil až letos v únoru osmikolovou (prohranou bitvou) s Tommym Furym. Mimochodem, také ten si prošel Love Islandem, britskou verzi před lety se svou současnou partnerkou dokonce opanoval.

Také zástupce Brněnské boxárny sbíral největší zkušenosti prohrami. Venkovními prohrami. A také v nich ukázal progres. Proti Sergi Michelovi i Bricemu Clavierovi nepodal vůbec špatné výkony, navíc oba duely dělily pouze dva týdny. Jen pro zajímavost – oba tito borci jsou ve světovém žebříčku nad Paulem.

"Ty duely mi úplně nevyšly, ale mimo jiné také proto, že jsem prostě neodevzdal v ringu své maximum, nesedlo mi to. Teď chci tyto zkušenosti zúročit, nechám tam vše. Poprvé budu mít k ruce kondiční trenéra, skvělou partu v brněnském gymu a také budu jezdit k nejlepšímu lapaři u nás Mikeši Vančurovi do Spejbl Gymu," dodává odhodlaně Jandejsek.

Zda dokáže svá slova potvrdit, poznáme 30. prosince v bratislavském Domu sportu. Vstupenky, jejichž cena startuje na 425 korunách, jsou v prodeji ZDE!

Zdroj: TZ Patron Boxing

Zpracovala: Andrea Ježková