Vážení na IAF 7: pohodička, úsměvy, teplé pivko a horalka

05.05.2023

Galavečeru IAF 7 už nic nebrání. Profesionální bojovníci mají za sebou oficiální vážení, show naplánovaná na sobotní večer do Sportovní haly v Říčanech tak slibuje parádní podívanou.

Třináct duelů od 18.00 hodin v přímém přenosu na stanici O2 TV Sport. Pokud chcete vidět souboj "obrů" Milana Flégra a Kristiána Váni, musíte dorazit už o půl hodiny dříve a osobně do arény. Poslední lístky budou k zakoupení u pokladen.

V předvečer galavečera ještě všichni zainteresovaní během veřejného vážení rozdávali úsměvy. Byť Turek Bugrahan Alparslan Karakas ještě z velké dálky, z Ankary. "Víza mám," hlásil osmadvacetiletý vyzývatel ukrajinského pořízka Jevgenije Orlova v první titulové bitvě organizace I Am Fighter (IAF). Jako důkaz poslal fanouškům i potvrzení ze svého pasu.

"Bohužel došlo k určitým administrativním problémům, ne na naší straně. Holt, Turecko. A ještě ke všemu má bojovat s Ukrajincem," povzdechl si promotér Petr "Píno" Ondruš, který připomněl, že právě tato země se snaží ve válečném konfliktu na Ukrajině tančit mezi oběma zeměmi. Respektive tančí.

Zatímco trable s titulovým vyzývatelem mu poslední týdny radost určitě nedělaly – pár soupeřů se Orlova zaleklo, vybraný Maďar Mario Basco (6-0) se minulý týden zranil, pohoda na pátečním veřejném vážení mu přece jen musela zlepšit náladu.

Slovák Simon Krajník vytáhl nejen svoji vlajku, ale také horalku na posilnění, přece jen po splnění váhového limitu podobný přísun "energie sbalené na cesty" potěšit.

To "drobečkové" David Závoda a Vilém Fencl, který s přehledem splnili limit pro těžkou váhu (ten spodní i ten horní), si poté ťukli pivem z Poděbradského Pivovaru, který přivezl rodák z tohoto města, tedy prvně jmenovaný. 

"Už pěkně zteplalo," poznamenal šéf oblíbeného MMA Brothers Gymu, s úsměvem. "Řekl chlap, který přišel na vážení v tygřích trenýrkách," rozesmál Závodu i všechny přítomné moderátor Matouš Rajmont.

Ani on pochopitelně nebude v sobotu večer v říčanské hale, která se promění na pár hodin na gladiátorskou arénu, chybět. A vy byste neměli také.

 Zdroj: TZ IAF

Zpracovala: Andrea Ježková