Veronika Jeníková ztratila kalendář s pracovními poznámkami. Jak situaci řešila?

29.10.2023

Slavnostním křtem kalendářů soutěží Anděl mezi zdravotníky a Muž roku definitivně zakončil ředitel obou soutěží David Novotný letošní ročníky. Mezi kmotry kalendářů nechyběla herečka Veronika Jeníková, která stolními kalendáři byla nadšená.

"Miluji kalendáře. Do stolního kalendáře si zapisuji věci nepracovní, tam jsou jen hesla typu zubař, školní sraz a podobně. Na pracovní záležitosti mám malý kalendář, který sevejde do kabelky. S elektronickým kalendářem v mobilu sice pracovat umím, ale nejsem na něj zvyklá. Kdyby se mi ztratil mobil, nevím, nevím," uvedla Veronika Jeníková a připustila, že může ztratit i ten papírový. A to se už také stalo!

 "Jednou jsem kalendář s pracovními povinnostmi ztratila. Naštěstí jsou informace rychle dohledatelné přes divadelní fermany a emailové zprávy, které naštěstí nemažu. Také mi kalendář polilo dítě džusem, stránky se slepily, písmo rozmazalo. Pak musím přepisovat."

Pokud jde Veronika Jeníková na focení nebo na akci, kde budou fotografové, vždy se nachystá. Stalo se ale také, že s focením nepočítala a na schůzku k rozhovoru přišla hodně civilně. 

"Běžela jsem na poslední chvíli, vyběhla jsem celá udýchaná a upocená z metra, rozfoukané vlasy od větru, sportovní džíny, kecky a fotograf tam! Cítila jsem se hodně nepatřičně. Od té doby si to hlídám," vzpomínala Veronika Jeníková.

Nicméně to Veronice Jeníkové v prodejně Knihy Dobrovský seklo, a tak se směle mohla postavit vedle ostatních osobností a ujmout se křtu. Dorazili také vítězové Muže roku František Knobloch a Rostislav Procházka některé známé osobnosti, jejichž fotografie od Jiřího Hermana ml. se objevují na stránkách kalendářů. Přišli Marian Vojko, Michaela Pecháčková, Zuzana Bubílková, Jitka Sedláčková, Michaela Nosková, Hanka Kynychová, Iva Hüttnerová, Šárka Vaňková, Anna Julie Slováčková, Barbora Mottlová a další.

Ředitel soutěží Anděl mezi zdravotníky a Muž roku David Novotný byl setkáním nadšený a závěrem řekl:

"Jsem rád, že jsme se zase mohli sejít. Přišli také zástupci Nadačního fondu Šťastná hvězda, kterýobě soutěže podpořily. Znovu musím poděkovat všem, kteří se na uplynulém ročníku podíleli. Já už ale pracuji na dalším ročníku soutěží a doufám, že bude stejně úspěšný a inspirativní jako minulý," řekl David Novotný a dodal, že zájemci o účast v soutěži Muž roku 2024 se už mohou hlásit na webových stránkách.

A pokud máte někoho z řad zdravotníků, který si zaslouží poděkovat za svoji práci, můžete ho přihlásit na webových stránkách Anděl mezi zdravotníky.

Autor: David Novotný

Foto: Herminapress

Zpracovala: Andrea Ježková