Veronika Zajícová si z Maďarska odvezla stříbrnou a bronzovou medaili

07.05.2024

V sobotu 27.04.2024 se v Maďarsku konal mezinárodní šampionát Abu Dhabi Jiu Jitsu. Sourozenci Veronika Zajícová a Petr Zajíc z šampionátu odjeli celkem se čtyřmi medailemi - dvěma zlatými, jednou stříbrnou a jednou bronzovou. Turnaje se zúčastnili zápasníci z přibližně 25 zemí a to včetně jinak znepřátelených států, například: Rusko, Ukrajina, Anglie, Vatikán, Angola, Anglie, Indonésie.

Petr Zajíc získal zlato

Petr i Veronika byli oba registrováni ve dvou disciplínách. Petr ve finálovém zápase v GI (v kimonu) bojoval velmi urputně s Rumunem Davidem Capusanem. Hned v prvních vteřinách kluci přenesli boj z postoje na zem. Zápas byl napínavý. Ke konci zápasu Petr Zajíc rumunskému soupeři nasadil škrtící hmat a Rumun další zápolení vzdal. Petrovi se tak podařilo vyhrát zlato.

Odpoledne došlo k nečekané situaci. Když Petr čekal na žíněnce na soupeře a další finálové klání, tak soupeř se svým trenérem přišel a boj vzdali. Petr si tedy domů odvezl ne jednu, ale dvě zlaté medaile.

I přes nepřízeň osudu Veronika dosáhla na stříbro

Veronika se v současné době připravuje na Mistrovství Evropy v MMA a udržuje si svou (na zápasníky poměrně nízkou) váhu. Ve své váhové kategorii (do 55 kg) neměla v Maďarsku bohužel soupeřky a aby si zazápasila, musela být přesunuta do vyšší váhové kategorie (do 62 kg).

V boji o medailové pozice Veronika nejdříve zápasila se Srbkou Milenou Djokic. Zápas byl od začátku do konce velmi vyrovnaný. Veronika od poloviny zápasu měla pouze o jeden bod více a v tomto poměru také zápas skončil. Veronika zvítězila. 

Následující zápas o zlato však Veronika Zajícová s Němkou Angelou Geiger prohrála. I přes to, že Veronika bojovala se soupeřkami o téměř 10 kilo těžšími, dokázala vybojovat stříbro a bronz.

Mohlo by vás zajímat:

Autor: Jan Vavřička