Veronika Zajícová: nová rekordmanka na Mezinárodních bojových hrách WMAC v Německu!

18.03.2024
Veronika Zajícová dokázala v sobotu 16.3. na Mezinárodních německých hrách bojových umění WMAC, že patří mezi špičku bojovníků nejen v České republice, ale i v celosvětovém měřítku.

Svou účastí na tomto šampionátu se Veronika Zajícová stala středem pozornosti, když se v mnoha disciplínách a váhových kategoriích postavila proti některým z nejlepších bojovníků světa. Nejenže se zúčastnila přibližně dvaceti zápasů, ale dokázala si vybojovat celkem 15 medailí, což ji činí jedním z nejúspěšnějších účastníků tohoto prestižního turnaje.

Z těchto medailí se Zajícové podařilo získat 6 zlatých, 7 stříbrných a 2 bronzové, kromě toho získala i dva pásy šampióna. Její úspěch v tomto turnaji nebyl jen o počtu medailí, ale také o kvalitě zápasů, které předvedla. S celkovými 126 body, které získala během soutěže, byla Zajícová výrazně před svými soupeři.

Nejlepších výsledků dosahovala Zajícová na konci turnaje

Zajímavé je, že Zajícová dosahovala svých nejlepších výsledků spíše ke konci turnaje. Na začátku prý šetřila síly, vědoma si náročného programu, který ji čekal. První zápasy nebyly úplně podle jejích představ, ale postupem času se dostávala do svého rytmu a předvedla skutečně fantastické výkony.

Například ve finálovém zápase v disciplíně Pointfighting, kterou Zajícová obvykle nepreferuje kvůli její méně kontaktní povaze, dokázala získat zlatou medaili, což byla pro mnohé překvapení. V boji proti mistryni světa Annou Gaul a několikanásobnou mistryní Evropy v MMA dokázala zvítězit i v jedné z disciplín, zatímco v druhé utržila porážku.

Její poslední zápas proti mistryni světa Naomi Amato byl zároveň jedním z nejnapínavějších momentů turnaje. Přestože byla Zajícová po osmi hodinách nekompromisních bojů fyzicky i psychicky vyčerpaná, dokázala předvést úžasný výkon a zaslouženě zvítězila za obrovské podpory fanoušků.

Zajícová úspěšně reprezentovala na mezinárodní úrovni

Tento úspěch není jen o Veronice samotné. Je to úspěch pro celou Českou republiku, kterou důstojně reprezentovala na mezinárodní úrovni. Její odhodlání a sportovní duch jsou inspirací nejen pro další bojovníky, ale i pro všechny, kteří se snaží překonávat své limity.

Zajícová nám opět ukázala, že s tréninkem, odhodláním a podporou fanoušků je možné dosáhnout nemožného. A jak sama říká, nejen vítězství, ale i porážky jsou součástí cesty k úspěchu. Jsme pyšní, že máme takovou bojovnici ve svých řadách.

A pro všechny příznivce bojových sportů je tu další důležitá zpráva – Zajícová se svými úspěchy získala nominaci na mezinárodní mistrovství světa, které se letos bude konat v září v Chomutově. Držme jí palce ať pokračuje ve své sérii úspěchů!

Mohlo by vás zajímat:

Jan Vavřička

Foto: Radek Zajíc