Veronika Žilková prozradila, jak vybírá adepty herectví. Stejný metr použila při castingu Muže roku 2024

25.03.2024

Herečka Veronika Žilková obdržela důležitý úkol. Na prvním castingu letošního ročníku soutěže Muž roku obdržela funkci předsedkyně poroty a nezvyklé role se zhostila s energií sobě vlastní. Šlo jí to náramně, protože zúročila zkušenosti s přijímaček na hereckou školu.

"My jsme se takto s ředitelem soutěže Davidem Novotným domluvili. Dvacet let sedím u přijímaček na herecké školy, kde během 5 minut musím poznat, kdo je například Marek Lambora, kterého jsem přijímala na konzervatoř, nebo kdo je Aleš Cibulka, kterého jsem přijímala na "vošce". Je to systém, kdy se snažíte adepta dostat z jeho komfortní zóny, aby nevyprávěl, co si doma připravil, ale aby porota měla šanci toho člověka poznat. Jak je na tom fyzicky, jak mu to myslí, jak je jazykově vybavený a podobně," uvedla Veronika Žilková, kde mimo jiné zasedl v porotě i producent Gabriel Grillotti, MUDr. Zuzana Macko z Kliniky Face Expert, Petra Dobrovská majitelka Knihy Dobrovský, pojišťovák Honza Jan Ondroušek, Mužové roku Dominik Chabr, Matyáš Hložek, František Knobloch, Rostislav Procházka či Barbara Kirchnerová redaktorka z TV Prima.

Herečka také hned odstranila židli, na které účastníci castingu usedají před porotu. "Na podiu při soutěži Muž roku také finalisté nesedí. Musíme vidět, jestli se dovedou pohybovat. Je to řeč těla. Po tom všem musí mít ještě charisma a osobní kouzlo. Takovému člověku nějakou tu fyzickou nedokonalost odpustíte. Je to stejné jako u herců."

Soutěž mužské krásy a sympatií letos slaví 25 let trvání. Finálovým kláním prošlo opravdu hodně mladých mužů. Z některých jsou TOP modelové, úspěšní účastníci světových soutěží, většina si ze soutěže odnesla "jen" novou životní zkušenost. A to není málo! 

"Letos se přihlásilo nebývalé množství mladých mužů. Nezávidím porotě, protože každý z chlapů je něčím jedinečný a vybrat finálovou dvanáctku není jednoduché," uvedl ředitel soutěže David Novotný a pozval mladé muže na druhé kolo castingu, které se koná 20. dubna 2024 na pražském na Střeleckém ostrově.

Zdroj textu a fotografie: TZ David Novotný