Vydavatelství Čas zahajuje svou činnost. Za jeho zrodem stojí Patrik Malios

30.05.2021

Kvalitních zdrojů informací není nikdy dost. A článků, které se dobře čtou, ukrátí čas a pomohou získat nové znalosti, také ne. Je tedy velice dobře, že se objevilo nové vydavatelství, u kterého se zdá, že má českému internetovému prostředí co nabídnout.  

Kdo je Patrik Malios?

Patrik Malios je technologický nadšenec, který absolvoval ČVUT. Právě on je vůdčí osobností internetového magazínu CZECHSIGHT, ve kterém jsou publikovány články o vědě a technice určené široké veřejnosti. Jedná se o jeden nejpopulárnějších magazínů tohoto druhu u nás. A není se čemu divit - jeho redakce je z drtivé většiny tvořena studenty a absolventy technických a přírodovědných oborů. Mezi autory nechybí ani vědečtí pracovníci. Pro Patrika Maliose je tato zkušenost výborným základem k rozšíření činnosti na další úroveň.

Vydavatelství Čas má široký záběr. To pravé ořechové v jeho portfoliu magazínů najde každý

Vydavatelství Čas svým čtenářům momentálně nabízí magazín o marketingu, bydlení i mnoha dalších tématech. Nechybí ani magazín o průmyslu. Na architekturu a design se zase zaměřuje magazín Next Floor. Pro hlavičku vydavatelství navíc připojil své magazíny včetně toho nejznámějšího, lifestylového magazínu kamoska.cz, i Lukáš Benzl. A v dohledné době by měly následovat další projekty.

Proč padlo rozhodnutí zaměřit se na vydavatelskou činnost?

Vydavatelství Čas založil Patrik Malios s jasným cílem, kterým je, jak sám říká, "kultivace českého online mediálního prostoru". Chce se soustředit na vysokou informační hodnotu textů a přinášet čtenářům jen podložené informace. Patrika Maliose znepokojuje současný stav českých médií. 

Zmiňuje ho i ve svém vysvětlení, proč se pustil do nového projektu: 

"Vnímali jsme obrovský propad v kvalitě tradičních online médií a jejich neprofesionální přístup jak ke čtenářům tak klientům. U nás máme zavedené procesy a standardy kvality. Není možné napsat o něčem, co například není podložené nebo nedejbože vůbec není pravda."

komerční sdělení