Vzpěračky Masters nafotily velmi nápaditý kalendář

25.11.2022

Vzpěračky Masters nafotily svůj první kalendář a ukázaly, že rozhodně ještě nepatří do "starého železa".

Tématem kalendáře bylo vzpěračky Masters a Biopark Štít. Jak již název napovídá, vzpěračky si k focení vybraly zvířátka. Že činky a zvířátka nejdou dohromady? Tak to vám rozhodně v tomto kalendáři vyvrátíme.

Focení kalendáře ovšem nebylo vůbec jednoduché, vzpěračky nasadily doslova vlastní kůži k pořízení jednotlivých fotek. Nakonec se podařilo zkrotit divoké šelmy, vyvenčit tvrdohlavého poníka, přesvědčit želvy "sprinterky" k závodu na krátkou trať a přimět i další zvířátka ke spolupráci, samozřejmě za asistence zkušených a trpělivých ošetřovatelů Bio-parku.

No a jak to celé dopadlo? Navštivte naši webovou stránku https://vzperacky-masters.flox.cz/p-151/kalendar-2023 a podívejte se sami.

Skvělou zprávou je, že kalendář je právě v prodeji, takže i vy můžete mít tento krásný výtisk doma a tím podpořit vzpěračky, celý tento projekt a zároveň ocenit zvířátka v roli "modelů a modelek" z Bio-parku Štít.

Cílem toho projektu je nejen bořit mýty o ženách (respektive jejich vzhledu) v tomto sportu, podobně jako činí autorka již známého projektu Kalendáře vzpěraček - a mimochodem se jí to velmi daří, ale zároveň ukázat, že i v pozdějším věku, je možné tento sport provozovat v kategorii Masters, dosahovat úspěchů a "nechodit o francouzských holích" po letech strávených v tělocvičně s těžkými činkami.

Další myšlenkou tohoto kalendáře je: "Není potřeba se pořád brát příliš vážně" a i se vzpěračkami může být legrace....

Foto: Josef Rafael

Projekt: Michaela Prchalová

Autor: Eva Starcková

Web: https://vzperacky-masters.flox.cz/p-151/kalendar-2023 

Zpracovala: Andrea Ježková