Zápas Veronika Zajícová versus Nadia "Habibi" Dridi versus Pavla Kladivová

11.09.2023

Co teď Veroniku Zajícovou čeká? Jak je možné, že vyhrála zlatou medaili v Izraeli, i když nebyla úplně ve formě? Přijme nabídku bojovat s Nadiou ,,Habibi" Dridi? Nejen to se dozvíte v rozhovoru.

Je pravda, že Vám byl nabídnut zápas s vítězkou Clash Of the Stars 2 Nadiou ,,Habibi" Dridi?

Ano, je to tak. Bylo o tom jednání a ta nabídka padla. Mě osobně to do té doby nenapadlo, ale vzhledem k tomu, že jsem teď krátce po operaci a teprve se dostávám do formy, tak by mi slabší soupeřka v kleci nevadila. Navíc jsem trénovala méně, protože jsem měla spoustu soustředění na Miss České Republiky.

Habibi je slabší soupeřka?

Myslím, že asi ano, když nakonec ten zápas odřekla. Sice prý trénuje už asi pět let a jezdí trénovat do Thajska. Myslím si, že by si mohla více věřit. Třeba pro mě ale "dozraje".

Už jste se s ní někdy viděla?

Ano, na posledním Clash of the Stars ke mě přišla a ptala se mě, jestli bych tam nechtěla zápas. Tehdy jsem nevěděla, proč se mě ptá. Asi mě testovala.

Říkala jste, že teď nejste úplně ve formě. Přitom jste vyhrála v Izraeli mistrovství v grapplingu.

To ano, ale to je styl zápasu, na který jsem byla schopna se připravit. Taky bych si mohla dát například box. Ale s kopáním to je horší. Vytahovali mi z nohy železa a stále se to hojí a bolí to.

Nějaká jiná zajímavá soupeřka se Vám rýsuje?

Ano, pan Marhanský z RFA už mi avizoval, že pro mě na listopad má zajímavou soupeřku. Zveřejnění ale nechám na něm. Plus ještě další věci jsou v jednání, ale nechci je zakřiknout.

A co slečna Kladivová? Ta by asi o zápas s Vámi zájem měla....

Jo, ta určitě ano. S ní je ale potíž, že neumí rozumět psanému textu. Napsala jsem ji ve zprávě, že kdyby byla v mé váze, tak že bych ji vyzvala k zápasu. A ona si to nějak převedla "do své řeči" a pochopila to tak, že ji vyzývám k zápasu. Se zápasem nemám problém a tak abych ji vyhověla, jsem jí ještě navrhla, že půjdeme na půl cesty našich zápasnických vah. Já dělám běžně 52, ona 61, takže půjdeme na 57. Jí to ale nevyhovuje a tak vymýšlí různé nesmysly.

Ona také říká, že Váš start do profesionální sféry byl možná moc ukvapený, že jste mohla ještě chvíli počkat....

Nevím, kolik měla zápasů v amatérech ona, než šla do profi. V Tapology má uvedeny tři. Já jsem měla osm.

Pokud počítá i jiné zápasy, tak nevím v jakých disciplínách. Já jsme měla v boxu kolem sedmdesáti zápasů. Myslím, že to je dostatečná průprava. Přímo MMA jsem sice dělala něco přes dva roky a to jsem ještě měla pár měsíců vynechávku kvůli zranění, ale i tak si myslím, že jít do profi nebylo unáhlené.

Nevím, kdy Kladivová začínala se zápasy. Možná má zápasy v BJJ, kickboxu, nebo v něčem jiném. Je mi to ale jedno. Pokud mám s někým zápasit o dvě váhové třídy výše, tak se na to musím pořádně připravit. A to i když se jedná o soupeřku, jako je Kladivová.

To zní hodně opovržlivě.

Je to možné. Proti Kladivové nic nemám. Není to ani nějaká zvláštní výzva. Já teď mám za sebou poslední operaci od úrazu a už to bude s mou přípravou jenom lepší. Když se nic nestane. Nic mě nebrzdí. Takže se budu připravovat jak nejlépe umím. A jestli mi potom přijde do cesty Kladivová, nebo někdo jiný, koho mi promotér předhodí, je jedno. Budu to brát postupně.

A jestli Kladivová chce zápas, tak si ho musí taky zasloužit. Musí méně mluvit a více makat. A protože mám velký hlad, tak ji možná i nějaké to kilo navíc dovolím (smích).

Takže Vy byste se zápasem souhlasila? Váš otec, který Vám dělá i managera se ale vyjádřil, že veřejný zápas s Kladivovou nedovolí...

To sice ano, ale když se dohodne, že výtěžek půjde na dobrou věc, tak nebude proti. Budu trvat na tom, že se všechny peníze ode mě i od ní dají na nadaci Dobrý anděl.

Takže se můžeme těšit příští rok na zápas Zajícová vs. Kladivová?

To nevím. Jak říkám, na soupeřku o dvě váhové kategorie výše se musím připravit. Taky nevím, jestli v té době bude ještě tenhle zápas zajímavý pro promotéry. Co měla na mě tak už vystřílela. O moc více tetování se na ni nevleze, hlavu už měla nabarvenou asi na co šlo, takže nevím jestli pro někoho bude zajímavá ještě i příští nebo přespříští rok.

A nenarušila Vám sportovní přípravu účast v Miss ČR?

Jen částečně. Navíc jsem teď měla operaci, takže jsem stejně musela trénovat méně...

A nemrzí Vás, že jste skončila v Miss ČR?

Bylo mi to moc líto. Hlavně taky proto, že jsem vůbec nevěděla, proč jsem nepostoupila dále. Uklidňuje mě ale, že druhá kamarádka, která nepostoupila, tak byla holka s nejvíce lajky na fotce. Měla z nás všech nejvíce lajků. Když se to tak vezme, tak být s takovou holkou "v klubu" je větší pocta, než se probojovat do finále s děvčaty, které mají čtvrtinovou podporu veřejnosti. 

Kamarádi mi posílali videa, jak sbírali hlasy na ulici a po známých atd. Moc si té podpory vážím a děkuji za ni.

Máte ještě nějaké ambice v této oblasti? V oblasti modelingu a podobně?

To určitě ano. Mám domluvených několik spoluprací, jsem ambasadorkou různých projektů, budu mít natáčení v televizi. Modeling mě baví a ráda se pěkně oblékám, takže i do budoucna se tomu chci věnovat.

Je fajn, že je pro mě tahle práce zároveň i koníčkem. Stejně jako sport který dělám. Mám velké štěstí.

Web: www.veronikazajicova.com

Facebook: Veronika Zajícová

Instagram: zajicovafighter

Děkuji za rozhovor

Andrea Ježková