Znovu vychází SPEJBL & HURVÍNEK – ZLATÁ ZEBRA 2

17.11.2022

První CD s pořady pro předškoláky a nejmenší školáky vyšlo na jaře 2022, teď si můžete poslechnout pokračování pro děti trošku odrostlé, které jsou už také zkušenějšími cyklisty.

Rozhlasová nahrávka je z roku 1977. 

Účinkuje Miloš Kirschner.

Pro děti 8-10 let a všechny starší, zvlášť pro malé cyklisty, i pro ty, kteří si chtějí zavzpomínat na své školní dětství s pořadem Zlatá zebra.

"Máš štěstí, ty i tvoji kamarádi, že vaším rozhlasovým učitelem bude jeden z nejlepších znalců všech předpisů na světě, a tedy i předpisů dopravních. Bude jím taťulda, Josef Spejbl. Pro případ, že by ti jeho výklad přece jenom nebyl docela úplně jasný, budu samozřejmě při tom i já, Hurvínek."

Mnozí rodiče dnešních dětí si určitě vzpomenou, jak za svých školních let (začínalo se v roce 1977, výuka pokračovala do druhé poloviny osmdesátých let) ze školního rozhlasu poslouchali lekce pro budoucí motoristy i malé chodce či cyklisty v podání Spejbla a Hurvínka a podle pokynů vyplňovali výukové sešity Zlatá zebra dle své věkové kategorie. Byla s tím spojena i soutěž o odznak Zlatá zebra.

Když jsme ve vydavatelství Radioservis slyšeli první díly, s překvapením jsme zjistili, jak aktuální jsou. Proto jsme se rozhodli postupně Zlatou zebru vydat na třech CD, rodičům jako vzpomínku na dětská léta a dětem pro zábavu a poučení v jednom.

Obsah kapitol:

1. Vidět a být viděn
2. V tramvaji, v autobusu, v automobilu
3. Dopravní nehody
4. Světelná signalizace
5. Dopravní značky
6. Máš své jízdní kolo v bezvadném pořádku?
7. Objíždíme překážku
8. Odbočujeme
9. Křižovatky bez nehod
10. Pozor, křižovatka!

Autor: Petr D. Mráček

Foto: archiv autora

Vydavatelství: Radioservis

Zpracovala: Andrea Ježková