Zpěvačka Hanka Křížková vydává ke svým dvěma výročím nové CD a říká: NIC NECHCI VRÁTIT

04.12.2022

Tolik se zpěvačka a herečka Hanka Křížková těšila na svůj letošní dvojvýroční rok, až musela uznat, že rčení: Když chceš Boha rozesmát, řekni mu o svých plánech, je více než pravdivé. Přesto to nevzdala a představí již brzo svým fanouškům nové CD s názvem NIC NECHCI VRÁTIT.

Hanka Křížková slaví 40 let na hudební scéně

"Slavím letos 40 let na scéně a půlkulaté narozeniny... těšila jsem se, jak si to užiji společně s přáteli a fanoušky, ale člověk míní a Pánbůh mění. Musela jsem na operaci kyčle, která se zkomplikovala až tak, že jsem byla nucena vše překopat. Jsem ale ráda, že jsme ještě před tím s mou kapelou Martina Kumžáka dali dohromady výběr Best Of, plus tři novinky na CD, které vydává Radioservis Praha. Deska, z které mám velkou radost, se jmenuje Nic nechci vrátit, což tak trochu asociuje mé pocity z letošního léta a podzimu, že tohle bych už opravdu vracet nechtěla. Řekla jsem si však, že to tak asi mělo být, takže 30. listopadu nové CD pokřtíme a 25. ledna 2023 v Divadle Hybernia si mnohé z těch písniček zazpívám na svém přeloženém dvojvýročním koncertě," říká Hanka Křížková.

Je pověstná tím, že i složitější životní situace zvládá díky svému optimismu, nadhledu a také humoru: "Říkají mi "titanová lady", takže alespoň v něčem jsem jiná díky svým endoprotézám," usmívá se Hanka a dodává, že její nové album, které představuje známé písně, šansony i čerstvé novinky, vydané k jejímu jubileu, si vlastně připravila pro příznivce i jako zajímavý dárek pod stromeček.

"Vánoce miluji. Tu atmosféru, ozdoby, světélka. Vždy mám od adventu nazdobený byt a beru to také jako příležitost k setkávání se s přáteli a kolegy. A proto se už těším na 30. listopadu od 16:00 na křest CD v Radiocafé na Vinohradské třídě, kde se kmotry stanou mí přátelé Halina Pawlowská, Iva Hüttnerová a můj dvorní textař a velký kamarád Ruda Kubík," prozradila Hanka Křížková.

Po Novém roce čeká Hanku Křížkovou ještě vydání - reedice její kuchařky U stolu s Hankou Křížkovou, se spoustou nových fotek a ve zcela novém pojetí.

CD Nic nechci vrátit si můžete objednat zde ˃˃ CD Hanka Křížková: NIC NECHCI VRÁTIT

ŘEKLI o Hance Křížkové:

Rudolf Kubík - textař a herec

Děkuji za přátelství, které trvá víc než čtvrt století. Děkuji za to, že mohu psát texty, které Hanka zpívá - a to je velká radost. Děkuji za to, že jsme se potkali. (Rudolf Kubík)

Iva Hüttnerová - herečka a výtvarnice

Její smích je nakažlivý a pomůže zlepšit den. Stejně jako její zpívání. umí vyprávět, poslouchat a neskuhrá. I když by mohla. Je to sluníčko. (Iva Hüttnerová)

Halina Pawlowská - spisovatelka a scénáristka

Mám ji ráda, protože je veselá, temperamentní, je něžná. A taky proto, že nádherně zpívá, až se mi chce tančit, ale i brečet. A že když jím její marokánky, je mi blaze. Díky, Hani. (Halina Pawlowská)

Naďa Konvalinková - herečka

Vzedme se ve mně obrovská vlna radosti, vřelosti, chuti žít, nechat se opájet na vlnách jejího nádherného hlasu a prožívat s ní příběhy postav z jejích písní. Jako by se otevřel vesmír a pohladil mě.

Zdeněk Zelenka - scénárista a režisér

Na Hanku jsem fanda. Vlastní totiž hned dva talenty. Díky jednomu skvěle zpívá a díky druhému skvěle hraje činohru. Je královnou profese, úsměvů a pohody. S ní je dobře na světě.

Obsah CD:

1. Loutka pro snoby Seweryn Krajewski/Rudolf Kubík

2. Aneta Jiří Pertl/Pavel Cmíral

3. Dvojníci Hvězd Jiří Šlupka Svěrák/Pavel Cmíral

4. Ipanema Antonio Carlos Jobim/Rudolf Kubík

5. Jsi moje prokletí Mark Minkov, Veronika Tušnova/Rudolf Kubík

6. Svůj ráj mám na zemi Jiří Pertl/Pavel Cmíral

7. Čert tě vem Borisk Fomin/Rudolf Kubík

8. Sedmnáct let a šestnáct dní Petr Malásek/Rudolf Kubík

9. Nádraží Jacek Mikula/Rudolf Kubík

10. Zpověď Andrzej Brzeski/Rudolf Kubík

11. Johnny Les Paul/Rudolf Kubík

12. P. S. I Love You Paul Mc Cartney, John Lennon/Pavel Cmíral

13. Harlekýn Emil Dimitrov/Pavel Cmíral

14. Dva cizinci na pobřeží Jiří Pertl/Pavel Cmíral

15. Na tebe přísahám Édith Piaf/Jiří Žák

16. Chci zpátky svůj smích Vladimir Vysockij/Rudolf Kubík

17. Až bůh zavolá Alla Pugačeva/Rudolf Kubík

18. Spíš a já ti říkám Jeff Barnel/Rudolf Kubík

19. Barevný poutě Janusz Laskowski/Rudolf Kubík

20. Umírám láskou Serge Lama/Rudolf Kubík

Hanka Křížková

Hanka Křížková (*1957) je česká zpěvačka, herečka a rodačka ze Strakonic, která se na profesionální scéně poprvé objevila ve skupině Metronom (1982). Předtím ale zpívala v jazzrockové skupině Rotor v rodných Strakonicích. V letech 1988-1993 spolupracovala také s Karlem Černochem. Hanku jste mohli slyšet mimo jiné ve slavných muzikálech jako je Drákula, Krysař, Bídníci, Mrazík nebo Monte Christo a další. Její srdeční záležitostí zůstal ale šanson, swing a blues. Kromě muzikálů koncertuje s Bandem Martina Kumžáka a jezdí s talkshow a recitály po celé republice.

Autor: Petr D. Mráček

Foto: Lenka Hatašová

Zpracovala: Andrea Ježková